نام قدیم دریای عمان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها  دوستان، آیا میدانید "یکی از عللی" که ما خود را به آب و آتش میزنیم تا از نام "خلیج فارس/پارس" دفاع کنیم، برای آنست که سرنوشتی مانند "دریای پارس" نداشته باشد که "پارسمان" -> "عمان" شده و دیگر هیچ رنگ و بوی ایرانی ندارد!

  در اصل "دریای عمان" مانند "خلیج ع**ی" یک تحریف دیروزی بوده ساخت انگلستان بوده که امروز جا افتاده است! تا اواسط سلطنت فتحعلیشاه و باز شدن پای انگلیسیها در خلیج فارس، دریایی که امروز به "دریای عمان" شناخته میشود، "دریای پارس" نام داشته که بخش شمالی آن را مکران میخواندند.

  همچنین کشور امروزه عمان تا سلطنت فتحعلیشاه قاجار بخشی از خاک ایران و یکی از مناطق "استان هرمز" بشمار میرفت که پس از اشغالش توسط انگلستان و بر طبق سیاست استعماری آنان برای آنکه هرگونه پیوندی را با کشور مادر قطع و هویت نویی برای آن ساخته شود، انگلستان نام "دریای پارس" را به "دریای عمان" تغییر نام داد!

  نقشه های فراوانی در اینمورد بجای مانده است،ک ه برای نمونه در این چهار نقشه که از تارنمای کانون پژوهشهای ایران باستان در دانشگاه لندن برداشته شده است، دریای پارس بخوبی نشان داده شده است.


   

  نویسنده : parmais700 بازدید : 844 تاريخ : شنبه 14 / 10 / 1392 ساعت: 14
  برچسب‌ها : فرهنگ و تاریخ,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها